Cviky a tréninky

Jak se hubne v létě?

Léto je pro hubnutí skvělým období. V obchodech máme dostatek čerstvých a zdravých potravin, vyšší teploty snižují chuť na nezdravé jídlo, díky delším dnům a slunečním paprskům máme více energie a můžeme také trávit spoustu času na čerstvém vzduchu pohybem. Vyzkoušejte 5 venkovních aktivit, při kterých spálíte kalorie a vyčistíte si hlavu.

Proč je léto k hubnutí ideální?

Chtěli jste být štíhlí ještě před létem a vytvarovat postavu do plavek, ale nějak se to nepovedlo? To vůbec nevadí. Léto je pro hubnutí naprosto perfektní, protože právě v letním období se v důsledku vyšší teploty vzduchu mění náš apetit. Daleko raději si proto dáváme svěží ovocné a zeleninové freshe, než těžké smetanové nápoje. Mnohem větší chuť máme na saláty a lehká jídla, než na tučné maso, knedlíky a pečivo. 

Spolu s tím, jak se také více potíme, se i více detoxikujeme. To urychluje náš metabolismus a pomáhá redukovat hmotnost. Čím lépe se nám daří se detoxikovat, tím přirozenější chutě máme. K tomu patří i fakt, že pak mnohem raději sáhneme po šťavnatých jahodách než slaných brambůrkách

5 venkovních aktivit, při kterých spálíte kalorie a vyčistíte si hlavu

1.   Jízda na kole
Kolo je geniální dopravní prostředek a v létě obzvlášť. Když jste neustále v pohybu a ovívá vás vítr, i velké horko je najednou mnohem snesitelnější. Znáte snad lepší letní aktivitu, při které se opálíte, ochladíte a zároveň zhubnete? Poznávejte nová místa, nové trasy a objevíte perfektní splynutí s přírodou. A když se vám to někde zalíbí, tak prostě zastavte a užijte si krásný výhled na krajinu.

2.   Jízda na kolečkových bruslích
Vyznačené cyklostezky můžete využít i k bruslení. Posílíte nohy i střed těla a užijete si radost z pohybu. Chcete si máknout, vyčistit si hlavu a přijít na jiné myšlenky? Nezapomeňte si s sebou sluchátka a pusťte si do uší něco pořádně od podlahy. Potřebujete při sportu interakci a motivaci? Domluvte se s kamarádkou a jezděte spolu. Domů se vrátíte jako vyměněné a nic vás nerozhodí, na to se můžete spolehnout.

3.   Běh
Výhodou běhání je, že se dá dělat úplně kdykoliv a vlastně k němu nic moc nepotřebujete. Stačí mít jen pohodlné oblečení a kvalitní obuv. Vyběhněte brzy ráno, kdy je vzduch nejpříjemnější, a uvidíte východ slunce. Vyběhněte před obědem a vaše pokožka získá krásný zlatavý odstín od slunce. Vyběhněte večer a užijte si romantický západ slunce. Zásobte se pořádnou dávkou endorfinů a dobrá nálada se vám nevyhne.

4.   Plavání
Věděli jste, že během plavání dokážete spálit až 30 kilojoulů na 1 kg tělesné hmotnosti? Při běhu o rychlosti 10 km/hod je to jenom o 5 kilojoulů více. Může za to přirozený odpor vody, které vaše tělo během plavání musí překonat. Plavání zlepší vaši fyzičku a je šetrné ke kloubům. Neexistuje lepší osvěžení, než si v horkém dni skočit do vody a probudit se z unavujícího vedra několika poctivými kraulovými tempy.

5.   Relax a spánek
Hubnutí bez pohybu sice nejde, ale odpočinek je stejně důležitý jako pohyb. A kdo si dopřává zdravý spánek, je výkonnější a má lepší náladu. Naše tělo totiž pracuje i během spánku – čistí se a uzdravuje se. Večer choďte spát pokud možno před půlnocí a když na vás přijde spánek i během dne, tak si prostě dejte dvacet – na dovolené u moře, ve stínu na koupališti nebo u babičky na kanapi. Poslouchejte své tělo a uvidíte, že se budete cítit skvěle.

Chcete mít při ještě lepší výsledky?

Naši výživoví poradci vám dokáží připravit jídelníček na míru

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Máte zájem o zasílání novinek a akčních nabídek. Více info zde!

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem
×

Hledáte Cambridge Weight Plan?

Jste tu správně.

S hrdostí vám představujeme naši novou značku The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

The 1:1 Diet

Rádi vám představíme všechny naše novinky.

Náš osobní výživový poradce vás celým programem provede a představí vám jak naše chutné produkty, tak i propracovaný výživový plán šitý každému na míru.

#SpoluKilaDolu

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.