Odpovědi na časté dotazy

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan patří mezi nejlepší programy na trhu. Staví na téměř čtyřicetileté tradici a praxi, jeho počátky však sahají až do 70. let 20. století.

Na rozdíl od řady jiných nekopírujeme postupy, ale sami je vytváříme. Produkty a postupy byly ověřeny v řadě klinických studií, na kterých se společnost Cambridge Weight Plan přímo podílela, například studie DiRECT, PREVIEW, DROPLET, Brown (2020). 

Jako hlavní zdroj bílkovin používáme mléko. Podle poslední metodiky DIAAS je využitelnost mléčných bílkovin o několik desítek procent vyšší, než je tomu u proteinů z rostlinných zdrojů.

Klienty často zajímá chuť produktů – a tou jsme si opravdu jisti! Může se to zdát jako podřadné kritérium, ale pokud má klient v programu vydržet dlouhodobě, musí mu náhradní strava chutnat. K tomu nemalou měrou přispívá také možnost výběru z téměř 40 produktů, které se dají libovolně kombinovat.

Se vším vám pomůže váš osobní poradce The 1:1 Diet, bude vás pravidelně monitorovat a také motivovat. Vše je navrženo nejen s ohledem na efektivitu, ale také na bezpečnost. Ke každému přistupujeme individuálně tak, aby byl pro něj průchod programem co nejpřínosnější.

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan kombinuje používání speciálních produktů, běžného jídla a pohybové aktivity, vše pod dozorem vyškoleného poradce. Je založený na takzvaných Krocích a každý z nich má tyto parametry jiné. Po redukční fázi následuje fáze stabilizační, která klientovi pomáhá předejít jo-jo efektu a plynule začít konzumovat běžnou stravu.

Záleží, do kterého Kroku je klient zařazen. Níže vám dáme konkrétní příklady.

Krok 1A: V Kroku 1A je jídelníček sestavený z produktů a běžně dostupných potravin. The 1:1 Diet produkty vyjdou na 7 119 Kč za měsíc. Konkrétně 1 porce jídla The 1:1 Diet stojí 85 Kč, 3 porce na den 255 Kč, tedy 30 dnů vychází na 7 650 Kč.

Krok 3: Krok 3 se skládá ze dvou produktů The 1:1 Diet doplněných běžnou stravou dle doporučení poradce. Konkrétně 1 porce jídla The 1:1 Diet stojí 85 Kč, 2 porce na den 170 Kč, 30 dnů vychází na 5 100 Kč. K tomu je třeba připočíst náklady na doplňující běžnou stravu.

Z naší vlastní zkušenosti i z celé řady studií víme, že jednou z hlavních podmínek úspěchu při redukci hmotnosti je správná motivace. Poradce The 1:1 Diet je tu od toho, aby vám pomohl s motivací, poradil, jak se stravovat, dal tipy na potraviny, recepty a podobně. Nedílnou součástí návštěvy v poradně je také pravidelné měření na přístroji – zjistíte nejen svoji hmotnost, ale i celou řadu dalších hodnot, jako je procento tělesného tuku, množství viscerálního tuku, vodní režim a podobně. A je opravdu velmi motivační vidět, jak hmotnost týden co týden ubývá.

 • těhotenství a kojení
 • veškerá onemocnění jater a ledvin
 • alergie na některou ze složek jídel The 1:1 Diet
 • věk do 18 let
 • poruchy příjmu potravy – anorexie, bulimie
 • vážné psychiatrické onemocnění, užívání léků ze skupiny MAOI (antidepresiva – inhibitory monoaminooxidázy)
 • srdeční onemocnění: prodělaný infarkt myokardu, porucha srdečního rytmu, angina pectoris, srdeční selhání
 • prodělaná mozková cévní příhoda v posledních měsících
 • poruchy krevní srážlivosti, změna srážlivosti v důsledku podávání léků
 • poruchy metabolismu minerálů
 • onemocnění cukrovkou 1. typu (diabetes mellitus s podáváním inzulínu)
 • onemocnění cukrovkou 2. typu (diabetes mellitus bez podávání inzulínu) bez dozoru specializovaného lékaře
 • rakovina a její léčba
 • nadměrné užívání alkoholu
 • užívání léků na obezitu
 • BMI pod 20 a BMI 60 a více
 • operace žaludku
 • porfyrie

Bez podpory a pravidelných kontrol výživového poradce klesá úspěšnost a motivace. Řada lidí tak s redukcí začne, ale nedokončí ji, a produkty pak zůstávají nevyužité doma. Proto naši poradci poskytují produkty obvykle na 7, nejvýše pak na 10 dní.

Poradce klienta zařadí do konkrétního Kroku programu na základě informací při vstupní konzultaci – tělesná kompozice, zdravotní stav a případná medikace, cíle a osobní preference klienta. Zařazení podle zdravotního stavu je stanoveno na základě nastavení samotného programu s lékaři. Pokud existuje zdravotní komplikace, je pevně stanoven nejnižší možný Krok programu.

Ano. V úvahu se berou osobní preference klienta, nelze ale provést zařazení do Kroku nižšího, než který odpovídá zdravotnímu stavu.

Záleží na několika faktorech – Krok, do kterého je možné zařazení, počáteční a cílová hmotnost. Platí, že vyšší rychlost redukce je dosažena v nižších Krocích a při vyšší počáteční hmotnosti. Průměrně se dá uvažovat o 6-8 kg / měsíc v Krocích 1 a 2. Rychlost je ale individuální, protože do celého procesu vstupuje řada faktorů.

Zabránění je jednoduché – je nutné absolvovat celý Program, nejenom fázi hubnutí. Program je nastaven tak, aby po efektivní redukci hmotnosti byla výsledná váha zastabilizována a klient v posledním Kroku kompletně přešel na racionální stravu – jídelníček z běžných potravin vypracovaný na míru.

 

Po absolvování programu doporučujeme přejít do fáze dlouhodobého udržování hmotnosti. Tato fáze obnáší několik návštěv ročně (2-4), na kterých je zkontrolována tělesná kompozice včetně hmotnosti. Případný drobný nárůst hmotnosti se tak dá snadno řešit.

Produkty

S redukcí hmotnosti pomocí nízkoenergetických diet (LED – low energy diet) se pojí řada omezení v závislosti na zdravotním stavu. Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je garantovaný lékaři, proto je v první řadě nutné zjistit zdravotní stav klienta a teprve poté stanovit optimální postup. I pokud pomineme ostatní aspekty (motivace, měření složení těla, konzultace ad.), nelze zhodnocení zdravotního stavu zájemce ani zařazení do vhodného Kroku The 1:1 Diet provést na dálku. Kvalitou produktů The 1:1 Diet jsme si jistí, pro optimální přínos a bezpečnost pro klienta je ale důležité i správné užívání.

Každý poradce The 1:1 Diet je proškolený tak, aby byl schopen vyhodnotit potravinové alergie. Jednotlivé alergeny jsou vypsány na obalu každého produktu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Každý poradce je navíc vybaven tabulkou všech produktů a alergenů – může tak bez problému ihned po sdělení intolerance či alergie určit, které produkty jsou pro klienta vhodné, a které nikoliv.

Výskyt laktózové intolerance se u obyvatel České republiky pohybuje dle různých zdrojů mezi 10 a 20 %. Produkty The 1:1 Diet zahrnují také bezlaktózovou řadu, program je tedy možné absolvovat i s touto komplikací.

Nemusíte, příprava ale bude delší. S konkrétními produkty vám poradí váš poradce. Obecně stačí jídla The 1:1 Diet zalít vařící vodou, přiklopit a nechat přibližně 10 minut odstát.

Ano, produkty The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsou vhodné pro vegetariány, s výjimkou produktu Mix-a-Mouse, který obsahuje hovězí želatinu.

Ano, některé produkty The 1:1 Diet se k tomu vyloženě hodí – například koktejly s příchutí čokolády nebo cappuccina. K přípravě ale nepoužívejte shaker, protože horký nápoj zvětšuje svůj objem.

Přípravu polévek The 1:1 Diet v shakeru nedoporučujeme, polévku rozmíchejte vidličkou nebo metličkou přímo v misce nebo hlubokém talíři.

Tento problém nastává, pokud do shakeru nasypete nejdříve prášek a poté jej zalijete vodou. Postup by měl být opačný, tedy nejdříve nalít vodu a až poté nasypat produkt.

Výživový poradce

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan staví na třech základních pilířích, z nichž jedním je podpora výživového poradce. Existuje několik studií, které prokazují, že jedním z faktorů ovlivňujících úspěšnost redukce je správné vedení. Proto je možné produkty The 1:1 Diet zakoupit pouze u poradců. Jedině tak je možné klienta účinně motivovat a podporovat po celou dobu programu – díky zázemí a radám vyškoleného odborníka i pravidelnému měření složení těla na bioimpedančním přístroji.

Pokud si vybíráte nového poradce, je nejjednodušší použít oficiální stránky www.one2onediet.cz/poradenska-centra. Zde si najdete svou lokalitu a konkrétního poradce vyberete podle osobních sympatií a jeho referencí.

Další

Z odborného hlediska se jedná o postup, který se užívá jako jedna z možností léčby epilepsie (zejména u dětí). Její účinnost a bezpečnost byla prokázána v mnoha klinických studiích. V rámci návrhu se počítá takzvaný poměr ketogenní diety, který vyjadřuje, na kolik gramů tuků připadne 1 gram sacharidů a bílkovin.

Ke správnému nastavení diety je potřeba určit tři parametry:

 • energetický příjem (80–90 % norem běžných pro daný věk),
 • množství potřebných bílkovin (hmotnost bílkovin nutná k zajištění normálního somatického vývoje),
 • poměr diety (dle věku).

Indikace ketogenní diety by měla být zvážena u všech farmakorezistentních pacientů s vysokou frekvencí záchvatů, kde není možná epileptochirurgická léčba. Běžně užívaný název redukčního postupu využívajícího snížený příjem energie pomocí omezení příjmu sacharidů má s ketogenní dietou společný možná jen neodborně převzatý název. Podrobné vysvětlení naleznete na našem blogu v článku KETO jako ketóza, ketonémie, ketolátky, ketogenní dieta, ketoacidóza. 

Limitního příjmu do 50 g sacharidů denně, kdy tělo začne energii získávat štěpením tuků, může být dosaženo jak běžnou stravou, tak i speciálními produkty. Na poměrně nízké hodnotě je však nutné držet i celkový příjem energie. Proto u různých „keto diet“ můžeme nalézt odlišné poměry makroživin i výši energetického příjmu.

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Máte zájem o zasílání novinek a akčních nabídek. Více info zde!

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem
× The 1:1 Diet

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.