Výživový poradce Bílovice nad Svitavou | The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Výživová poradna Brno
Výživová poradna Brno
AZ Tower, Pražákova 1008/69, Brno 63900
Otevírací hodiny
Po: Na základě telefonické domluvy
Út: Na základě telefonické domluvy
St: Na základě telefonické domluvy
Čt: Na základě telefonické domluvy
Pá: Na základě telefonické domluvy
So: Na základě telefonické domluvy
Ne: Na základě telefonické domluvy

Typ přístroje: InBody 770
Platba kartou: Ano

Ing. Hana Borkovcová

Výživová poradna Brno

Díky již několikaleté praxi jako odborný výživový poradce ve svém centru Zdraví a snižování nadváhy AZ tower a díky neustálému vzdělávání a špičkovému diagnostickému vybavení ( InBody 770, Max pulse, tlakoměr BPBIO 750) se mi daří velmi úspěšně bojovat s problematikou týkající se obezity, nadváhy a jejich zdravotních následků. Neustálé sebevzdělávání je pro mne absolutní prioritou. Svoje vzdělávání rozšiřuji i do oblasti lymfologie, která velmi úzce souvisí s danou problematikou a tím mohu poskytovat mnohem komplexnější rady i služby. Již nyní můžeme v našem centru počítat více než stovky klientů, kteří svého vysněného cíle u nás dosáhli a my jsme na ně právem hrdí! Cíl: pomoci lidem najít sama sebe, zlepšit kvalitu života, orientace klienta ve zdravé stravě.

Samozřejmostí je: empatie - odbornost - profesionalita - opora – podpora – individuální přístup.

Certifikáty, vzdělávací akce, ocenění:

 • Vzdělávací program akreditovaný MŠMT – Poradce pro výživu, Brno
 • Certifikovaný poradce Cambridge Weight Plan, Brno 2013
 • Certifikát BIOSPACE INBODY 370 diagnostika, Brno 2014
 • Osvědčení Beauty systém – Balancer (lymfodrenáže), Plzeň 2015
 • Vzdělávací program akreditovaný MŠMT – Sportovní masáž, 2016
 • Certifikát BIOSPACE pro INBODY 770 diagnostika, 2016
 • Certifikát MEDICORE pro Max Pulse diagnostika. 2014
 • Certifikát konference FOOD 21, Praha 2016
 • Certifikát konference FOOD 21, Praha 2017
 • Certifikát konference FOOD NEWS 2018, Praha (O výživě seriózně)
 • Česká lymfologická společnost ČLS JEP Kongres LYMPHO 2016, Lednice
 • Česká lymfologická společnost ČLS JEP Kongres LYMPHO 2017, Praha
 • Certifikát kurz Zdravé jídlo a život jako základ prospívání v práci i soukromí (lektor – Margit Slimáková ) 2018
 • Kurz Obezita v klinické praxi: příčiny, rizika a možnosti léčby, aktivní účast jako přednášející kazuistiky Problematiky obezity a diabetu II.stupně (Praha 2019)
 • Celostátní odborná konference „Lesk a bída výživových trendů“, IKEM Praha 2019
 • Certifikát o absolvování 3.Konference AVP ČR na téma Využití moderních výživových směrů a trendů v praktických kontextech, Praha 2019
 • Certifikát o absolvování celodenního kurzu Moderní výživy (Institut Moderní Výživy, 2020)

Dora Joukalová, 35 let, -20 kg

-20 kg

Moje "problémy s postavou" začaly v 1.ročníku vysoké školy. V té době jsem se (nejvíce) začala vyvíjet do ženských tvarů (s tím byl spojen i postupný nárůst kil) a o 2 roky později jsem se nehodila modelingové agentuře vyžadující míru do 95 cm přes boky, což jsem akorát měla. V té době jsem moc nevěděla o dietách, vhodném (hubnoucím) sportu (díky nezajímání se), čili mi postava, a s tím spojené módní přehlídky, "ujely". Z dnešního pohledu jsem tehdy neměla potřebný "tah na bránu", což jsem vícekrát obrečela.

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsem poprvé držela na podzim roku 2016. Tehdy jsem měla "produkty" přeposlané a odkoupené od jiného klienta. Nyní by se to nazývalo "1. krok", který se skládal ze třech produktů na den, plus se mohly neperlivé a neslazené vody, černá káva a černý/zelený čaj (žádné koření, vč. soli a indické vlákniny). Zvládala jsem to "s jazykem na vestě" a opravdu za 3 týdny znatelně zhubla. Jenže se nejednalo o dietní režim pod dohledem, takže jsem stejně nabrala kila zpět (hlavně po porodu druhého dítěte).

S paní Haničkou Borkovcovou jsem začala spolupracovat na své postavě díky manželově spolupráci s ní rok přede mnou, kdy zhubl 35 kg a velmi si paní Haničku pochvaloval. A protože jsem na svých 174 cm měla koncem září 2021 "velrybích" 93,1 kg, měla jsem velkou motivaci s tím už něco opravdu dělat. Zde už nešlo jenom o estetiku, ale už i o zdraví (na což mě paní Hanička upozornila). Z 1. návštěvy u paní Haničky vyplynulo, že jsem krom počínající obezity měla metabolismus 50i leté ženy, což mě vyděsilo. S ohledem na moje léky a můj tehdejší životní styl, mi paní Hanička nastavila "Krok 3", což znamenalo ráno užít produkt The 1:1 Diet produkt, dopo mléčný produkt 120g, čili sýr cottage či jogurt activii (do 3% tuku). Na oběd se mohlo libové (za syrova bílé) maso/vejce (předepsané gramáže/počtu kusů) + předepsanou zeleninu (předepsaných gramáží), na odpo svačinu The 1:1 Diet  produkt a večer opět živočišnou bílkovinu + předepsanou zeleninu. K tomu se koupilo The 1:1 Diet doslazovadlo a dosolovadlo, které pomohly ozvláštnit pokrmy i pití. Na pití se mohla neperlivá a neslazená voda a čaj černý nebo zelený. A hlavně jsem směla i (svou oblíbenou) indickou vlákninu.

Druhý den programu byl náročný. Projevil se u mě abstinenční syndrom z chybějícího cukru, který jsem v odpo hodinách nakonec překonala. Jinak po celé období jsem program zvládala dobře. Po čase jsem si vyměnila dobu dopo svačiny za obědovou, protože jsem od přírody typ potřebující "velké jídlo" na oběd a večer se (naštěstí) dokáže ovládnout. V půli ledna se moje tělo začalo programu bránit, motala se mi hlava ze zvýšeného stresu (z nástupu na brigádu při rodičovské dovolené). Navíc změněnou rodinnou situací (neposkytuji další info) se mi rapidně ztenčily příjmy a mám tudíž na to "základní" (nejen/i) kvůli svým dvěma dětem (resp. našemu životu). 

Nicméně jsem dosáhla krásného výsledku, a to úbytku 20i kg již v Kroku 4 (v režimu racionálního stravování). Navíc dalšími bonusy vyplývajícími z programu jsou:

1. návrat do normálního pásma z hlediska přístroje (v poradně paní Haničky) In Body,

2. moct se normálně vyspat (ne se v noci těžce převalovat na posteli jako mrož:)),

3. (konečně) nepocení už ve sprše (od léta 2020) potůčky potu na spáncích čela (i přes čerstvě umyté mokré vlasy),

4. moct se pohybovat (dokonce i běžet:)),

5. vejití se do oblečení (až) M (místo více jak XXL),

6. získané nové povědomí o složení a gramážích doporučovaných surovin na dennodenní vaření svých jídel,

7. zjištění, že ve svém životě vůbec nepotřebuji alkohol na to, abych se bavila (uvolnila) př. na Ježíška, Silvestra,..a ostatním není do toho nic (na jaký pohon vlastně jedu;-)),

8. zvýšené sebehodnocení (neutíkání od svého odrazu všude, ale naopak jeho vyhledávání a třeba i následná selfie fotečka:-D),

9. pochvalné reakce okolí na novou Dorku:-*, což mě těší stejně jako můj názor na sebe (který mám za bernou minci).

Všem, co není příjemně samotným se sebou (z tělesného hlediska a všech obstrukcí s tím spojených), ale hlavně těm, co už třeba bojují s důsledkem obezity (nemocným), doporučuji: "Jděte do toho teď, nebo nikdy". A jedině s paní Haničkou:-*. S ní jsem si (při kontrole v její poradně) připadala jako s chápajícím rodičem i spolehlivou kamarádkou (nejen coby s výživovou koučkou říkající čísla a rozkazy/zákazy ohledně jídla). Jí patří i můj dík za to, že zde pro mě byla na telefonu, ať se mi v osobním životě (za dobu programu) dělo cokoli. A že toho bylo:-). I o víkendech:-D).

Díky paní Haničce (své výživové koučce) jsem se prý (dle jejich slov) vyloupla v ženu, která zde má opravdu být:-*.

Petra Haraštová, 23 let, -20 kg

-20 kg

Jmenuji se Petra Haraštová a mam 23 let. Nikdy jsem nebyla úplně hubená a asi ani nebudu. Na základní škole bylo pár posměšků na moji váhu a na střední to nebylo o nic lepší. Tak sem začala cvičit zhubla, zpevnila si tělo. Byla jsem spokojená. Ve druháku jsem potřebovala peníze platit si školu a vše okolo, a tak sem nastoupila do práce. Já jsem megaloman, a tak jsem si chtěla prací dopřát i nějaký ten standart a tím to začalo. Byla jsem dopoledne ve škole a pak do 11 v práci někdy i noční. A nedocházelo mi ze veškeré své volno pracuji a soukromí život s přítelem jsem posunula na nulu. Skoro jsem nejedla jen dopoledne v práci na to nebyl čas tak sem jedla až po doma. Pracovala jsem tam přes dva roky a přibrala jsem 22kg z mé původní váhy 69kg. A Začala jsem být dost nespokojená přece si nezničím zdraví kvůli práci. Rok jsem se snažila zhubnout, ale moc se to nedařilo. A tak jsem ráda že přišla dlouholetá kamarádka s tím nápadem, abych šla do toho to programu sní a hned první měsíc sem cítila víc energie nebyla tak unavená a výsledky šli poznat. Měřím 164 cm moje váha před redukcí byla 91.5 kg, dnes vážím 71 kg a zhubla jsem 20kg tuku. S programem bych se rada dostala na 65kg. 


Co mi dala proměna s The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan? Tak v první řadě mi dodala sebevědomí a začala jsem si zase věřit, že i já můžu být zase hezká holka a cítit se skvěle. Můžu si obléct sukni a necítit se jako balón. Můžu zase dělat věci které předtím byli o dost těžší, ale ted' toho zvládnu mnohem víc co se týče fyzické zátěže. Jsem ráda, že jsem  do toho šla, jinak bych asi do dnes pořád marně bojovala s hubnutím. Děkuji The 1:1 Diet a děkuji Hance Borkovcové, že je tak trpělivá, laskavá a ráda se vším pomůže a že mi dodala sílu a vidět se zase jinýma očima.

Ladislava Masaryková, 44 let, -50 kg

-50 kg

 Zdravím všechny, kteří začínají číst první řádky. Určitě jako já sama jsem nevěřila v nějakou dietu, tak věřte mi, že jedině program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je ta co funguje a má nějaký smysl.

V první řadě bych se Vám ráda představila, jmenuji se Laďka Masarykova, je mi 44 let pocházím z Dolních Kounic a nyní žiji v Ledcích.

Jsem šťastně vdaná, mám dvě děti ve věku 15 a 13 let. Než jsem začala s programem The 1:1 Diet, tak jsem vážila 118 kg při výšce158cm, určitě si stejně jako já říkáte, to není možný, ale věřte tomu, že je to možný. Musela jsem s tím konečně něco udělat, díky mému manželovi za to, že mě v tomto kroku strašně moc podpořil a po celou dobu programu mě i s dětmi podporoval. Před programem - přes den jsem moc nejedla, za to večer jsem nevěděla co dříve slaný či sladký asi to tak má spousta z nás a proto jsem to utla ze dne na den. Musím ještě říct, že s The 1:1 Diet jsem měla zkušenosti už dříve, ale to byla teprve v začátcích, protože jaký servis máte dnes to tenkrát nebylo a ten výběr z jídel je prostě super a hlavně poradkyně Hanka, to je opravdu človíček na správném místě, lepší poradkyni jsem si nemohla přát. Pod jejím vedením to šlo samo, je pravda, že záleží hlavně na každém z nás, jak se k tomu postavíme, ale věřte, že když po pár dnech vidíte výsledky je to nepopsatelný zážitek a potom utíkají týdny a měsíce a najednou je rok pryč a zjistíte, že vážíte 68kg a to je ten nádherný pocit, když najednou jdete do obchodu a vejdete se do konfekční velikosti z XXXL na 40. Jen Vám všem, co teď čtete tyto řádky, chci říct jděte do toho, když jsem to zvládla já, tak vy taky a určitě s Hankou Borkovcovou máte ten nejlepší a nejjednodušší způsob, jak dojít ke svému vysněnému cíli.

Iveta Paličková, 51 let, -21 kg

-21 kg

Můj příběh se začal psát v létě roku 2015. Když se tak zpětně ohlížím, byl to jeden z nejlepších dnů v mém životě.

A co tomu předcházelo? Jedna obyčejná fotografie z výletu. Tohle byla poslední kapka do poháru, který přetekl. Na fotce je byla usměvavá osoba, která ovšem také přetékala. Tehdy jsem si uvědomila, že je zle a že takhle vypadat vážně nechci. Vždycky jsem byla žena činu, takže jsem se spojila s The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan v brněnském AZ Toweru a domluvila si svou první konzultaci v životě. Když nastal den „D“, přivítala mě paní Borkovcová a od té doby byla mým parťákem, psychologem, koučem. A takhle to zůstalo dodnes.

Přiznávám, jednoduché to nebylo, trpím totiž autoimunitním onemocněním a byla potřeba součinnost lékařů, tudíž i individuální přístup. Naštěstí nic nebránilo k tomu začít. A najednou byl konec. V lednu 2016 mě Hanka vypustila do života s váhou 54,2 kg. A byl to nádherný pocit. Pocit, že jsem to dokázala i přes velké zdravotní problémy.

Co mi redukční program vzal? 21 kg; 18,3 kg tuku; 98,9 cm2 viscerálního tuku; 11,3 cm přes prsa; 21,1 cm v pase a 11,6 cm přes boky. Vzal mi vysoký krevní tlak; bolest kloubů.

Co mi redukční program dal? Výrazné zlepšení zdravotního stavu; nově nabité sebevědomí; spoustu energie; nové výzvy a možnosti; sílu a odvahu na plnění svých snů; víru, že nic není nemožné a také nová přátelství.

Jsem 5 let po ukončení programu, je mi 51 let a jsem šťastná za rozhodnutí jít do toho. A jsem držák!

Blanka Sklářová, 34 let, -35 kg

-35 kg

Již jako malá jsem nebyla hubená. V pubertě jsem si to začala uvědomovat a řekla jsem si, že se svoji váhou něco udělám. Ve dvanácti letech jsem začala jezdit na koni, cvičila gymnastiku a kila šla dolů. Později jsem absolvovala hormonální léčbu a v krátkém čase jsem přibrala 22 kg. Opět jsem začala cvičit a upravila si stravu. Shodila jsem krásných 18kg. Po ukončení střední školy jsem odcestovala pracovat do Brna, daleko od rodiny. Byla jsem na všechno sama, tak jsem ještě pohubla. Když jsem otěhotněla s dcerou, vážila jsem pouhých 50 kg. Vzhledem k tomu, že to bylo rizikové těhotenství, musela jsem ležet a moje váha stoupla o 18 kg. Porod byl císařským řezem a já se musela šetřit. Krátce poté byla nutná operace obou kolen a nabraná kila mi zůstala. Měla jsem spoustu starostí a jednu nepříjemnou etapu v životě, tak nebyl čas řešit sebe.

Ve druhém těhotenství, což bylo loni, moje váha stoupla o 20 kg. Po porodu synka (opět císařem) jsem chtěla kojit co nejdéle. Pak jsem na doporučení mého kamaráda kontaktovala svou výživovou poradkyni pí. Borkovcovou. Naběhla jsem hned na nový režim a úpravu stravy. Kila a centimetry šly nádherně dolů, byla jsem ohromená a šťastná. Můj manžel mě velmi podporuje, vaří mi úžasná jídla a jeho opora a nadšení z vaření mě žene pořád kupředu. Jsem ještě mladá, chci být také zdravá a bez obtíží se starat o svoji rodinu. Samozřejmě pořád přitažlivá pro mého manžela. Teď jsem se sebou nesmírně spokojená.

Veronika Effenbergerová, 37 let, -35 kg

-35 kg

 Dospívání můžeme přeskočit… Než se rok s rokem sešel čekala jsem první dítě (2009). Zároveň s ním se bohužel na mém těle zabydlelo zhruba 40 kg tuku (108 kg). Nijak zvlášť jsem to neřešila, měla jsem v té době zásadnější starosti a problémy. V roce 2012 se v mém životě zjevil nový muž a 20 kg zmizelo jako mávnutím kouzelného proutku.

Psal se rok 2014 a já byla znovu těhotná. V tomto těhotenství jsem přibrala 30 kg. Na svět přišla dcera a já v průběhu asi čtyř let zhubla na 92 kg. Potom, v roce 2018, přišla žádost o ruku. Nechtěla jsem na svatbě vypadat jako slonice v krajce, proto jsem poprvé vyzkoušela The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan a do svatby jsem byla o 20 kilo lehčí. Takto lehká jsem byla až do listopadu a potom přišla svatební cesta a dietářova noční můra – Vánoce, další dovolená a léto… takže jsem se opět tak trochu zvětšila.

V září 2019 jsem si řekla „dost!“ a byla rozhodnutá s dopomocí mojí poradkyně Ing. Hanky Borkovcové a The 1:1 Diet opět zhubnout. Ale – chceš rozesmát Boha? Řekni mu své plány.

Zanedlouho jsem pojala podezření, že nás bude zase víc. Holčička s sebou přinesla přírůstek 35 kg. Na dovolené na Slovensku jsem jen tak tak vyfuněla na Chopok, k miminku jsem se sotva ohnula. Prostě starat se o 3+1 dítě (manželova dcera) se 106 kily je téměř nadlidský výkon. Od podzimu doteď jsem díky The 1:1 Diet, mému celoživotnímu zachránci, shodila 35 kg.

Pavel Laštůvka, 46 let, -55 kg

-55 kg

 Jmenuji se Pavel a je mi 46 let počáteční váha 178kg pracuji jako řidič. Při své výšce 196 jsem nikdy nebyl malý chlap a váhu moc neřešil. Zkrátka já si na ni nějak tak zvykl. Jednoho dne mne kamarádka řekla, že jde do centra The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Nikdy jsem neměl důvěru k těmto firmám a jejich praktikám. Vždy jsem byl zastáncem toho, že je to podvod na lidi, jen jak z nich dostat peníze. Vzhledem k tomu, že konzultace probíhala v místě bydliště a byla nezávazná, tak jsem přece jen s kamarádkou šel. 

Při konzultaci a měření se zjistilo, že mé tělo zadržuje velké množství vody, téměř 30litrů! Hlavním důvodem bylo to, že jsem vůbec nepil. Voda z kohoutku mě nechutnala, a tak jsem neměl potřebu pít.  Po tomto zjištění jsem začal dodržovat pitný režim, který je pro tělo velmi důležitý. První výsledek se dostavil velmi rychle. Za první měsíc jsem zhubl neskutečných 20 kilo!  a byl jsem spíše "vystrašený" :) než spokojený. Můj poradce mě ale uklidnil, že tak rychlý úbytek váhy je pouze dočasný a opravdu byl... Další měsíce klesala váha už pomaleji. Dodržoval jsem stravovací režim, který mě sestavila výživová poradkyně a hodně jsem tělu dopřával vodu. 

Díky snížení váhy jsem přestal mít problémy s vysokým tlakem. V současné době už neberu ani prášky na tlak, protože ten mám nyní ukázkový. Díky tomuto programu jsem zhubl 55kg bez stresu a hladovění, bez šíleného sportovního nasazení a trápení těla v posilovně a dalších věcí, které k dietám patří. Jediná zátěž pro mne byla to, že jsem musel přežít nákup nového šatníku :). Přece jen ztráta 55 kil se projeví a jsem za ní nesmírně rád. Všem, kteří nevěří, že by mohli něco udělat se svou váhou doporučuji, jděte do toho a nebojte se!

Martina Rybnikářová, 39 let, -32 kg

-32 kg

Můj příběh je příběh klasické dietářky, která byla tlustá už od dětství a za svůj život vyzkoušela spoustu diet. V pondělí jsem začínala, o víkendu zhřešila a tak se to táhlo pěkných pár let. Byla jsem ze sebe nešťastná. Víte, je jedno jak člověk vypadá, důležité je, jak se cítí! Musí být spokojený sám se sebou a nesmí se za sebe stydět! Já se styděla. Byla jsem tlustá šedá myš s nízkým sebevědomím, bez radosti ze života, zájmu, chuti do čehokoliv. Jedinou mou radostí pro mě byli moje děti a můj muž.

A jak to tak v životě bývá, osud mě přivedl do cesty paní Hanku Borkovcovou, výživovou poradkyni z The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Z první schůzky jsem odcházela vyvalená jak jojo s kabelou plnou produktů, seznamem jídla, z kterého jsem jedla tak polovinu. Zjistila jsem, že když se chce, všechno jde:-)

Teď jsem si opravdu jistá, že si vždycky udělám čas na vytváření takového života, jaký chci, abych nebyla nucena strávit hodně času při vypořádání se se životem, který nechci. Teď žiju život, jaký chci, raduji se z maličkostí, mám se ráda, jsem spokojená sama se sebou a jsem šťastná a tím pádem i moje rodina a to je nejvíc.

Kdybych tady měla vyjádřit všechny svoje pocity, tak by to nebyl krátký příběh, ale román na pokračování. Román o Martině, která byla věčnou dietářkou a díky The 1:1 Diet si vše srovnala v hlavě a konečně žije život takový jaký chce!

Dominika Brabcová, 29 let, -30 kg

-30 kg

Jmenuji se Dominika, je mi 29 let a můj příběh začal snad už ve školce. Pamatuju si, že problémy s váhou jsme řešila snad od 5ti let. Nízké sebevědomím, i když váha nebyla nikdy až tak šílená, mě provázelo do dospělosti. Párkrát se mi podařilo zhubnout, ale nějak jsem to neudržela. Potom přišly 2 děti a bylo zle (samozřejmě s váhou). Tížilo mě 30kg navíc, s tím spojené deprese a sebevědomí na bodu 0 a možná ještě níž). Po dvou letech plácání na šílené váze jsem, ale navštívila Hanku Borkovcovou a udělala to nejlepší rozhodnutí. Život se mi za poslední rok otočil o 180°, ale pevně věřím, že moje cesta povede jen k lepšímu. Díky The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsem opravdu shodila těch 30kg, začlenila jsem pravidelný pohyb, s dětmi se nestydím jezdit třeba na skluzavce a přesto, že peču každý měsíc několik dortů, nepřibírám. Do toho se ze mně vcelku nedávno stala svobodná matka. Mám teď tedy před sebou další cestu, která pro mě snad, ale bez toho fyzického balvanu bude o kousek snazší.

Magdaléna Hemzová, 26 let, -46 kg

-46 kg

Jmenuji se Magda, je mi 26 let a k programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsem se uchýlila kvůli zdravotním problémům. Byla jsem dítě, které rádo jedlo, nemělo rádo sport a radši si četlo. Rodiče mi zakazovali sladkosti a snažili se mne omezovat v jídle. Pak přišla puberta a s ní střední škola. Studijní problémy jsem začala řešit opět jídlem. Jídlo bylo pro mě vším. Tak jsem přibírala, moje tělo se plíživě zvětšovalo a čas plynul. Po ukončení vyšší odborné školy jsem nastoupila do prvního vysněného zaměstnání. Mělo nepravidelnou pracovní dobou, což se odrazilo i na mém těle a váze, ale stejně jsem tuto skutečnost neviděla, či spíše nechtěla vidět.

Největší zlom v mém dosavadním životě se stal v létě roku 2015, kdy se mi stal pracovní úraz kolene. Verdikt ortopeda zněl jasně - koleno rozhýbat co nejvíce to půjde, zhubnout alespoň 20 kilo a doufat, že už nebude v koleně takový tlak. Zhubnout? Tolik? A sama? To nepůjde, a taky to nešlo...

Věděla jsem, že to sama nezvládnu a proto mi bylo doporučeno projít programem The 1:1 Diet. Program jsem úspěšně absolvovala a ukončila skoro o 45 kg lehčí! Cesta to byla dlouhá a v některých chvílích i velmi náročná – vydala jsem se na ni na konci října 2016 a poslední měření jsem podstoupila na začátku června 2017. Když se ohlédnu za sebe, tak musím říct, že to všechno stálo za to. Přestala jsem brát ohledy na názory ostatních, uvědomila jsem si, že jsem silná a že zvládnu velké věci. Posílilo se mi sebevědomí, změnil názor na svět a hlavně se mi tím vyřešily zdravotní problémy.

The 1:1 Diet program mě provázel dlouhou dobu a stal se mou nedílnou součástí. Ze začátku jsem však patřila mezi ty „nevěřící Tomáše“. Říkala jsem si, že „pytlíková“ koktejlová strava mi nemůže pomoci zhubnout a budou to zas a jen vyhozené peníze. Ale opak byl pravdou. Po prvním týdnu jsem se již cítila jako nový člověk. Sebevědomí rostlo přímou úměrou k tomu, jak se oblečení zmenšovalo. Ze začátku jsem dost bojovala s pocitem „co na to řekne okolí“ - že nebudu jíst normální jídlo, že budu muset odmítat jídlo a zákusky ke kávě, ale po vyřknutí prvního „NE já si nedám“ jsem zjistila, že to jde a není to tak strašné. Okolí se s tím smiřovalo a postupně mne v mých rozhodnutích a experimentech podporovalo. Za největší zkoušku mé vůle považuji zvládnutí vánočních svátků bez obžerství. Být v pohodě a užívat si blízkost rodiny lze i bez přejídání.

Největší „pecka“ a vlna pozitivních, ale bohužel i negativních reakcí širšího okolí, se kterou jsem se v programu setkala, se odehrávala na jaře. Tehdy jsem odložila zimní bundu, změnila účes a ukázala svou změnu v plné kráse. Dokonce manžela podezřívali, že má milenku a manželku nechává doma. Program The 1:1 Diet mi hlavně otevřel oči a nasměroval mě změnit pohled na život, změnit životní filosofii a životní styl. Z odpůrce pohybu se ze mě stal člověk, který chodí 2 x týdně na jógu a aktivně se věnuji folklornímu tanci a folkloru, který prostě miluji. Kromě toho se stále snažím být aktivním členem The 1:1 Diet rodiny. Nově příchozím se snažím poradit a být příkladem, že změnu lze učinit a hlavně si ji udržet, proto doufám, že tyto řádky budou pro mnohé motivací.

Za celou vnější, ale především vnitřní proměnu děkuji své poradkyni s celým týmem The 1:1 Diet. Jsem moc ráda, že jsem je mohla poznat a přeji jim spoustu spokojených klientů, ale to už nebude až takový problém, protože tým z AZ Tower je naprosto skvělý!

Michala Grendárová, 47 let, -32 kg

-32 kg

„Klientka se mi svěřila, že se jí podařilo zhubnout v programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan u výživové specialistky Hanky Borkovcové a dala mi na ní kontakt. Rozhodnutí už bylo na mě, a protože jsem vážila 92 kg, nebylo moc o čem přemýšlet. Do poradny jsem zavolala a domluvila jsem si konzultaci. Poradkyně mi vysvětlila, že než se pustí do změny životního stylu, musím si nejdříve všechno srovnat v hlavě a pak to půjde samo. „Na začátku ledna 2016 jsem pak absolvovala první měření a vážení na základě výsledků jsem si odnesla nějaké jídlo na počáteční období. Musím přiznat, že můj životní styl se opravdu změnil od základu. Úplně jsem zavrhla uzeniny, sladkosti, coca colu, kávu s cukrem a mlékem a všechny tyhle potraviny jsem vyměnila za zdravé jídlo. Od té doby jím hodně zeleniny, miluji hlavně brokolici, žampiony a kuřecí maso na páře,“ moje oblíbená jídla s tím, že jsem měla doma přísný dohled. „Jakmile můj syn Sebík viděl, že moje ruka sahá po nějaké „nedoporučované dobrotě“, hned mě upozorňoval, že tohle jíst nesmím, jinak to na mě práskne. To je co? Ale musím říct, že mi to vlastně hodně pomohlo.

Bez dozoru syna, kontrol u poradkyně Hanky a pozitivní podpory kamarádky Andrejky, která si programem také prošla, bych to asi nedala. Nejvíc mě mrzelo, že můj bývalý manžel mi moc nevěřil. „Pořád mi tvrdil, že to nezvládnu a různě mě „shazoval“. Vždycky když jsem přišla z měření z poradny, měla jsem neskutečnou radost, protože úbytek váhy se pohyboval kolem 2,5 kg, což bylo přece skvělé. Jenže manžel měl akorát nepatřičné poznámky ve stylu, že by ho zajímalo, na jakých místech na těle jsme zhubla. A ono to ve skutečnosti vidět bylo. Za necelý rok jsem sundala 32 kg a dostala jsem na váhu 63 kg. Při výšce 172 cm jsem se stala normální štíhlou ženou. Díky pravidelným kontrolám už 5 let si váhu držím a stále využívám produkty The 1:1 Diet. Sport pro mě je vyčištění hlavy a vybytí vzteku. Vždycky jsem ráda běhala, ale u téhle stravy jsem spíš chodila na dlouhé procházky a hrála badminton. K běhu jsem se vrátila až po zhubnutí a baví mě dodneška. To, že jsme shodila 32 kg je pro mě úplný restart v životě a nový začátek. Vrátilo se mi zpět moje sebevědomí, známí mě obdivují a říkají, jak jsem se změnila. Nákup oblečení začal být zase radostí, a i ve svých sedmačtyřiceti letech jsem zjistila, že se můžu držet módních trendů. Zlepšily se mi i krevní testy, které na začátku hubnutí nebyly zrovna moc dobré. Prostě celá jsem ožila a jsem ten správný držák váhy!

Simona Přikrylová, 46 let, -40 kg

-40 kg

Jmenuji se Simona Přikrylová, je mi 42 let a jsem z Brna. Nyní Vám odvyprávím kousek mého životního příběhu. Celý život jsem byla holka krev a mléko, žádná křehule až jednoho dne toho mléka a krve bylo nějak moc. Váha ukázala varovných 107 kg, při mé výšce 160 cm. Jaké to bylo zděšení Vám asi nemusím říkat. Koukla jsem na sebe do zrcadla a říkám si „jo holka vážíš víc než Jarda Jágr“, ani jsem vlastně nevěděla, zda se smát nebo plakat. No plakat jsem nezačala, zato jsem začala přemýšlet co s tím? Doma podpora žádná, „nemáš tak moc žrát, ale já skoro nic nejím“, zněla většinou moje odpověď.
Před Vánoci jsme vyrazily s kamarádkami na vánoční večírek. Bylo to fajn, začala jsem jim vyprávět, co mě trápí, a že si nevím rady a sama to nikdy nezvládnu a že nechci vypadat jak golem. Vrcholem ale byla fotka, kterou mi kamarádka poslala. To bylo největší zděšení za poslední roky. Ani já sama jsem se tam málem nepoznala, „jako to jsem fakt já? Jojo Símo jsi“, a to byla poslední kapka. Mé rozhodnutí začít něco dělat, bylo tak silné, že jsem nato myslela každý den.
A v tom mě upoutala fotka mé kamarádky Míši na FB. Popisovala tam, jak došla svého cíle, vysněné váhy atd. Neváhala jsem ani chvíli, hned jsem ji napsala, o co jde a jaký mám problém. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Předala mi kontakt na poradnu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan v AZ Toweru, pod vedením p. Hanky Borkovcové. Pak nastal den D 3/2/2017. Přivítala mě velice milá sestřička, dala mi vypsat dotazník a už to jelo, přeměření tlaku a pak váha. Žádný překvapení 106,7 kg a výška 159 cm. A o tlaku ani nemluvím.
Po prvopočátečním studu, kdy jsem si uvědomila, že jsem víc jak obézní, přišlo daleko horší zjištění, když se na mě poradkyně podívala a zeptala se mě, zda chci mít infarkt před 50? Vytřeštila jsem na ni oči a velmi potichu říkám „ne“. Velice laskavě se na mě podívala a jen se mě zeptala: „tak co, kdy začneme?“ Ani jsem se nenadechla a vyhrkla „hned“!
A první den měla být pro mě dnes už osudová sobota. Tak jsem v pátek zašla ještě s přáteli do naší oblíbené hospůdky a vše jsem jim vyklopila. Že dnešním dnem končím s nezdravým životním stylem a že si dnes opravdu dám naposled svůj oblíbený „smažák“ a pivo. Asi si každý u stolu řekl jo Simčo to už říkáš sto let. V pátek se zas potkáme u pivka. Prostě mi nikdo nevěřil. A jak jsem řekla, tak se i stalo.
Sobotní ráno jsem si přivstala na snídani, na kterou jsem nebyla snad od školy zvyklá. Ráno pytlík – kaše, v poledne polévka a na večer koktejl a mezi tím trocha zeleniny, ale co mě nejvíc děsilo, bylo množství vody, kterou mám vypít. Ale zvládla jsem to, a jak dny utíkaly a byla už vidět menší změna, všimla si toho i má sestra a začala vyzvídat co a jak. No nakonec se přidala taky. Takže najednou jsme byly dvě a časem se přidala ještě kamarádka.
Podpora přicházela ze všech stran. Rodina, kamarádi v práci kolegové i kolegyně, a to mě dál motivovalo jít za svým snem a nevypadat jak slonice. Po 8 měsících hubnutí jsem zhruba o 40kg lehčí a o 10 let mladší, a to díky programu The 1:1 Diet i podpoře mé poradkyně! Už nevyhledávám oblečení XXXL a nebojím si sednout v kavárně do křesílka, aby se pod mou vahou nerozjelo a já nezůstala ležet, pro posměch všech, na zemi.
Chtěla bych všem vzkázat, že opravdu není nikdy pozdě začít cokoliv. Třeba jít za svým snem. Dále bych chtěla touto cestou poděkovat p. Hance Borkovcové a její neustále usměvavé sestřičce, všem svým kamarádkám, které mě neustále podporovaly, ale nejvíc chci poděkovat sobě za to, že jsem nad sebou ZVÍTĚZILA!

Viktor Konopka, 29 let, -37 kg

-37 kg

V průběhu svého života jsem nebýval nikdy tlustý - teda určitě né dlouhodobě ( na prázdniny jsem jezdíval k babičce a tam jsem se vždy vypapal, ale jak jsem dojel na konci prázdnin domů, tak jsem velice rychle dorostl do své váhy ) . Dokonce i během mého dospělého života jsem nepociťoval nějaké problémy s přibíráním. Nikdy jsem nebyl moc aktivní, dal jsem přednost spíše dobrému jídlu a dobrému pití ;), ale kila se nijak moc nehýbali. Zásadní změnu jsem pocítil až ve chvíli, kdy jsme nastoupil do nynějšího zaměstnání a kila šla nahoru s každým měsícem. 
Již delší dobu jsem pociťoval problémy při jakémkoliv pohybu. Běh na šalinu? - Tak to vůbec. Zavazování si tkaniček? - Potápění nechme jiným. Chůze do schodů? - V půlce si raději dám pauzu. Sex ? …
Věděl jsem že něco musím začít dělat a tak jsem vyzkoušel posilovnu a různé sporty. No to úplně nedopadlo. V posilovně jsem si připadal jako poslední člověk co má být v posilovně a u všech sportů jsem vždy našel rychle výmluvu - moc daleko a dojíždění, nemají volný termín, drahé vybavení.. Však to všichni známe.
Jednoho dne jsem se bavil s kamarádem, který mi řekl o The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan, že nastupuje do jejich programu a že zhubne. No a já si myslel že toto není nic pro mě a že to nebude fungovat ani jemu. Pár měsíců po našem setkání se mi narodil syn a já začal ještě více pociťovat, že na tom nejsem vůbec dobře. Již mě boleli kolena a záda téměř nonstop. No ale bůček a pivo byli silnější než já.
Po nějaké době jsme se potkali znovu a ten kluk měl 30kg dole a já zůstal stát s bradou až na zem. A již v tu chvíli bylo jasné že toto musím vyzkoušet. Zjišťoval jsem informace, páčil horem dolem co se dá a vždy jsem dostal stejnou odpověď: pojď se mnou a tam ti to pí. Borkovcová vysvětlí.. No jo ale to bylo zase něco na mě. Nekonečno výmluv na všechno možné.
Naštěstí se mi v životě sešli dvě události najednou a ty mě finálně nakopli k tomu, abych se šel zváži a abych nastoupil do programu The 1:1 Diet. Konkrétně šlo o to že se malej Toník začal plazit a já si uvědomil, že chození je za rohem a že pokud za ním bude běhat obézní kulička, tak moc dlouho běhat nebude a taky to že nechci aby si mě Toníček takto pamatoval. Ta druhá věc byl firemní vánoční večírek. Né jen že jsem se potil jak kdyby bylo 50°C - byl to listopad, takže nebylo, ale hlavně jsem pak viděl fotky z tohoto večírku a nevěřil jsem vlastním očím jak vypadám.
Když jsem šel na první měření a vážení, tak jsem měl strach. Nevěděl jsem pořádně co mě čeká, ale věděl jsem že to chci a že to dělám pro sebe a pro svoji rodinu - tímto bych jim všem chtěl moc poděkovat za podporu - DÍKY. 
Když mě poprvé paní Borkovcová zvážila a změřila tep, tak jsem skoro odpadl. Tepová frekvence, jak kdybych doběhl maraton, ale třetí za sebou. Metabolický věk úplně špatně a vnitřní tuky?….
Naštěstí paní Borkovcová moc dobře věděla co se mnou a tak mi vše vysvětlila. Ukázala mi jak jíst a jak pít. Také mi řekla proč to takto dělat a co mi to přinese. V tuto chvíli ještě mírně skeptický a nevěřící ani né tak v The 1:1 Diet, ale spíš v sebe odcházím domů s plnou taškou sáčků, shakeru, klíčenky a výsledků z měření, kterými se rozhodně nechlubím. 
Po týdnu se vracím na měření o poznání s lepší náladou a více energii, ale stále nervózní z toho, zda to dodržuji tak jak mám a jestli šli kila dolů. A hele vážně šli dolů.
S neuvěřitelnou radostí a pár dalšími radami odcházím z centra a skáču schody po dvou.
Po několika týdnech přichází krize a já bych sežral všechno v ledničce včetně ledničky samotné. 
Naštěstí jsem to neudělala udržel se. Věděl jsem že toto byl zásadní krok v mé redukci. Toto byla pomyslná zkouška redukce a já ji zvládl. Při návštěvě teď již né paní Borkovcové, ale Haničky jsem se jí svěřil a měl strach z její reakce. Ta se mi pouze zasmála a podpořila mě, že jsem dobrej, že jsme to zvládl krásně.
Jak týdny plynuly, tak kila šly dolů a já se cítil pořád lépe a lépe. Do svého života jsem zapojil aktivní pohyb a sport. Nebránil jsme se procházkám a zjistil jsme že salát je jídlo a né trochu plevelu na talíři. 
The 1:1 Diet mi změnilo ne jen život samotný, ale i náhled na život jako takový. Již vím že né všechno jídlo je jídlo. Vím že o tělo je potřeba se starat a s tím přichází i vnitřní pohoda. Vím že změna se neděje beze změny. Vím na koho se obrátit pro radu a hlavně vím jak už to nikdy nesmí dopadnout.
Děkuji celému The 1:1 Diet, děkuji Haničce za obrovskou pomoc, děkuji Markovi že mi to celé ukázal a natočil, děkuji všem co mě podporovali, děkuji celé své rodině a hlavně DĚKUJI Lucince že to se mnou vydržela. DĚKUJI

Zuzana Celarová, 26 let, -27 kg

-27 kg

S tím, že jsem byla tlustá jsem se narodila. Pocházím z relativně sportovní rodiny, ve které se příroda vyřádila s leností a chutí k jídlu pouze na mě. Nikdy jsem neměla vztah k pohybu a zdravému jídlu. Vztah jsem měla pouze k jídlu a to v míře takové, že jsem se cpala dokud jsem skoro nepraskla a holdovala jsem nudě, povalování u televize a knih. A jak už to bývá u maminek co milují své dcery, pro ni jsem byla vždycky krásná a nikdy tlustá... Nicméně jsem si uvědomovala, že moje váha 84kg vůči mojí výšce 162cm není v pořádku.. Puberta byla velmi těžká, neustále jsem musela řešit co si mohu obléci a co všechno si naopak obléci nemohu, tělocvik byl pro mne mučírna a koupaliště zdroj posměchu... Tak šel čas až do doby než jsem potkala svého přítele před sedmi lety. Můj přítel je celoživotní sportovec, má dvě děti a ty vede k tomu stejnému, oba dva hrají závodně házenou. Jednou o víkendu kdy jsme měli děti opět na starost jsme si jako obyčejně vyrazili na basketbalové hřiště. Nikdy jsem se podobných aktivit neúčastnila právě z důvodů svojí neschopnosti tu masu rozpohybovat a s tím spojenou nešikovnost. Zkrátka nechtěla jsem být terčem posměchu. Po delším naléhání jsem podlehla tlaku a hry se účastnila, byla to hrůza nestíhat ty desetileté děti a být naprosto neschopná, ale něco mě táhlo v tom pokračovat. Po ukončení našich her, jsem o tom začala přemýšlet... S přítelem jsem si o tom promluvila a ten jen nadhodil ,,doma máme rotoped tak to zkus" na to jsem mu odvětila, že nejsem žádná pipina, abych jezdila na rotopedu. Při návratu domů mi říká,, a co ten kopeček za domem, myslíš si, že bys ho vyběhla? "A to byl ten zlom, ta výzva dokázat, že nejsem taková lemra! Následně mne vyhecoval ať si zkusím rotoped, ,, vyzkoušej deset minut, ale když zvládneš dvacet budeš fakt dobrá", přesně voda na můj mlýn a ego. Dala jsem 40 minut napoprvé a zjistila jsem, že je to naprosto super. Následkem toho jsme prodebatovali večer u cigárkách, návrhy na domácí cvičení a moje závislost se začala rozvíjet. Chtěla jsem být lepší a lepší a vůbec jsem nemyslela na to, že tím vlastně budu i hubnout.. Po prvním měsíci jsem si všimla, že je mi oblečení o něco volnější a tak jsem si stoupla na váhu a ejhle 2kg byly pryč. S těmito prvními výsledky se moje závislost na cvičení ještě prohloubila, protože výsledky to je ta největší motivace!!! Každý den jsem se nemohla dočkat svojí hodinky cvičení doma, i když musím přiznat, že první půl rok byla moje závislost založena spíše na vůli příteli ukázat, že to zvládnu. S cvičením bez úpravy stravy jsem to dotáhla na 62kg.. Dokud nepřišla nová práce na pozici šéfbarmanky a s tím spojený noční život, ve stresu, bez času na jídlo a s neustálými ochutnávkami destilátů a piva. Vyčerpání z nového zaměstnání v kombinaci s překopáním denního režimu uvedlo cvičení v zapomnění. K tomu výmluvy typu nemám čas atd... po roce jsem se opět pustila do cvičení a tentokrát již v posilovně, výsledky se opět dostavily a já to vydržela do první chřipky. Dva týdny nemoci a vůle byla ta tam. Opět noční přejídání, konzumace obrovského množství čokolád a nezdravého jídla vedli k opětovnému nabrání tuku, váha 72kg. Čas šel dál neměně dokud mi přítel jako dárek nekoupil kolečkové brusle. Do bruslení jsem se zamilovala. A opět jsem začala cvičit, jezdit na bruslích a tím snižovat svoji nadváhu. Tududumtum...Po třech letech přišla pracovní nabídka, kterou jsem nemohla odmítnout, protože mým snem bylo vždy pracovat s vínem. Nová práce, nové prostředí a nový denní režim. V baru jsem pracovala od 15h do půl noci tedy noční život, restaurace znamená práci na celý den od 9h do 22h. A přišel další konec pohybu. Únava a další neuvěřitelné výmluvy, k tomu celý den přísun neskutečných lahůdek z kuchyně a dobrého vína, váha 68kg. Já vím, někdo může říct, že to není taková tragédie, ale ono na tak malém těle se i 6kg dokáže projevit dosti nepěkně a ještě hůře když vám všechen tuk leze hlavně do ,,pupku". Po třičtvrtě roce jsem si řekla dost! musíš s tím něco dělat, ale tentokrát už definitivně.. Zapomněla jsem podotknout, že jsem celý svůj život proti všem dietám!!! Jelikož jsem ve svém okolí zažila spoustu nezdarů, krachů a jojo efektů, které vedli k neskutečným osudům. A hlavním důvodem je to, že moje maminka byla v mládí natolik posedlá dietami až se z ní stala anorektička a málem mi zemřela. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji jako 6letá holčička byla navštívit na oddělení JIP, kde mi pan doktor, když maminka ležela v kómatu řekl,, jen na ni mluv Zuzanko, řekni mamince, že ji máš moc ráda a že potřebuješ, aby tu s tebou zůstala. Určitě tě uslyší a uzdraví se." A stalo se jak pan doktor řekl. To jen tak pro představu, aby jste věděli odkud pramení moje nenávist ke všem dietám. Zpět k mému rozhodnutí a novému otevření pohledu na diety. Dva měsíce jsem se odhodlávala navštívit nějakého výživového poradce nebo fitness trenéra. Dokud jsem nepotkala svoji tetu, kterou celý život trápí nadváha a to v mnohem horším měřítku než mne. A najednou vidím tetu o prvním svátku vánočním, krásnou a hubenou jako nikdy. Začala jsem vyzvídat a tak jsem se dozvěděla poprvé o The 1:1 Diet. Dlouho jsme debatovaly. Byla jsem ohromena výsledky, svěžestí a energií své tety. Čas opět kráčel a jednoho dne jsem se prostě rozhodla, půjdu do toho taky. Požádala jsem tetu o kontakt na paní Ing. Borkovcovou, kterou teta velmi doporučovala a sjednala jsem si schůzku. Byla jsem velmi mile překvapena přístupem a ochotou mi pomoci. Vše mi paní Borkovcová vysvětlila, nabídla mi, že v případě krize mohu psát nebo volat i v noci. Byla jsem naprosto v šoku z tak vřelého a zúčastněného přístupu. A tak jsem začala... bylo to neuvěřitelně těžké dívat se na ta lahodná jídla v práci a cítit ty vůně a neodolat. Každou chvilku jsem měla chuť to vzdát. Ale první výsledky, podpora blízkých a především podpora paní Borkovcové mne dovedli až tam kde jsem teď, ke krásným 57,7kg za dva a půl měsíce. Získala jsem novou energii, pochopila jsem díky paní Haně základy zdravého stravování a svoji váhu si bez problému udržuji do teď. Díky nově nabité energii mi nevadí dvakrát týdně před prací vstát v 5 ráno a jít si zacvičit, neznám žádné výmluvy a vím, že když se stále hlídám mohu si pak dovolit jeden den neřesti bez výčitek. Závěrem chci, abyste pochopili, že hubnutí je celoživotní proces, přesvědčení a touha! Člověk může milionkrát spadnout na zem a uhnout z cesty ať už svojí leností, životními okolnostmi nebo kvůli zdraví, ale od teď už navždy víme, že všichni kdo byli na The 1:1 Diet máme paní HANKU BORKOVCOVOU jakožto našeho anděla strážného, který nad námi drží ochranou ruku a vždy tu pro nás bude připravena, když budeme opět potřebovat pomoci. Za to neskutečně děkuji za sebe a myslím si, že mohu s klidnou duší a srdcem říci i za všechny ostatní!!! Děkujeme!!!!!!

Jana V., 46 let, -27 kg

-27 kg

Jídla jsem moc nesnědla. Vodu jsem vůbec nepila a pokud jsem za den vypila půl litru minerálky, tak to bylo hodně. Rok se s rokem sešel a najednou z 50 kg jsem vážila skoro 82 kg při 158 cm. Přibyla nejen kila, ale i spoustu zdravotních problémů. Byla jsem méně pohyblivá, bolely mě nohy, nestíhala jsem doběhnout svého syna a dovršelo se to tím, že jsem si v prosinci zlomila levý kotník a pravý kotník dolní končetiny jsem si vymkla. To byl takový impuls k tomu s tou váhou něco udělat.

O programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsem se dozvěděla od kamarádky, tak jsem si řekla, že do toho také půjdu. Na stránkách společnosti The 1:1 Diet jsem si našla výživovou poradkyni Ing. Hanku Borkovcovou, napsala jí a ona se mi velice brzy ozvala a objednala mě na první konzultaci. Po zvážení byly mé výsledky katastrofální. Váha 81,8 kg. Domů jsem si odvezla produkty The 1:1 Diet, spoustu cenných rad a má cesta k vysněné váze začala. Den D začal v pohodě a bez problémů. Jídlo mi chutnalo, jen díky mému předchozímu špatnému stravování jsem měla problém tu spoustu jídla sníst. A vůbec nemluvím o tom, že jsem měla vypít 3 litry vody, ale den po dni se to zlepšovalo.

Chtěla bych také zmínit, že jsem vyzkoušela spoustu výživových poradců a bohužel s žádným výsledkem. U programu The 1:1 Diet jsem viděla první výsledky již po deseti dnech, byla jsem strašně nadšená. Díky programu Cambridge Weight Plan a své skvělé výživové poradkyni mám více elánu, naučila jsem se pravidelně a zdravě stravovat, dodržovat pitný režim a hlavně se můžu opět naplno věnovat svému synovi a všemu, co mne baví.

Andrea Navrátilová, 41 let, -26 kg

-26 kg

A tím to vše začalo, jmenuji se Andrea, je mi 36let a už při narození jsem dostala nálepku vysoká porodní váha, byla jsem velké a baculaté miminko :-) Jak šel čas tak mě nějak ta nálepka zůstala, v jeslích jsem byla největší, ve školce jsem byla největší, ve škole kupodivu taky největší a v té době jsem začala vnímat to, že jsem vlastně jiná, okolí mě nazývalo “ TLUSTÁ” hmm divné, já si připadala být stejná jako všechny děti a pořád mě to nedocházelo, až v pubertě mě došlo, že se asi živit jako modelka nebudu :-)  Brácha mě jinak neoslovil jako PUCLÍKU. Ani si nedovedete představit tu nespravedlnost ve škole, když mě ty jedničky na vysvědčení kazila dvojka z tělocviku, jako proč, proto, že jsem měla těžší zadek než ostatní spolužačky? Byl to děs chodila jsem na sportovní školu a měla nadváhu, nesnášela jsem sport a už vůbec jsem nenáviděla plavání, měli jsme bazén ve škole no hrůza, jááá mám jako každý týden vyjít přede všechny ty štíhlé spolužáky v plavkách no fuj….
V době puberty se začala rozvíjet moje nejoblíbenější činnost a to hledání nových diet. V ten moment se ze mě stala věčná dietářka. Mohla bych sepsat knihu o všech dietách co jsem v životě vyzkoušela, některé byly účinné některé vůbec. Co já se navařila tukožroutských polévek, jedla celý měsíc jen mléčné produkty a nebo jen zeleninu, průběh byl vždy stejný, zhubnout a pak zase přibrat.
Ve dvaceti jsem prošla hormonální léčbou a přibrala 20kg za půl roku, dostala jsem se na váhu 95kg, pracovala jsem jako úřednice na úřadě a bylo mě v těchto kilech fajn, seděla jsem si v teplíčku, nemusela se hýbat, moje obědy byly rohlík s pomazánkou nebo salátem, nemyslím ten zdraví salát myslím tím vlašák nebo věci podobného skupenství :-(….. No a pak za pět let jako někdo vymyslel, asi to byl můj manžel, že jako si mě chce vzít!!!!!! No to jste neviděli to zděšení, já se jako mám vdávat a kde jako seženu šaty, šaty na hrocha se přece nedělají a měla jsem pravdu. Řešení bylo zhubnout. Zařekla jsem se a zhubla na 74kg, ale ups následovalo těhotenství takže +26kg, k porodu jsem šla jako STOKILOVKA, uf uf prostě jak na houpačce, po porodu jsem už nezhubla a opět mě bylo fajn. Nálepku obézní jsem sice měla, ale vůbec mě to nevadilo a když mě ty kalorie, to jsou ty malý potvůrky co mě vždy v noci přešívaly oblečení a mě bylo pak malé, tak jsem šla do obchodu a koupila větší a neřešila jsem to. Teda řešila, byla jsem přece věčná dietářka a to bylo tak, že jsem ráno začala držet dietu a večer jsem skončila, protože jsem si řekla, že to přece nemám za potřebí se tak trápit… Jednoho dne, bylo to 15.9.2016 jsem stoupla na váhu a bylo tam 91,5kg a já řekla a dost je ti 35let, teď to už musíš dokázat, ne lidem, ne okolí, ale hlavně sobě a den po té jsem navštívila paní Ing. Borkovcovu v jejím Centru zdraví a snižování nadváhy v AZ Toweru, kterou jsem si našla na internetu. Bože, jak já se bála jít na to měření. Po měření nastalo zděšení jako jen tři jídla denně, to mám jako umřít hlady? Vypít 3litry vody to jako se mám utopit???? To jako už nikdy nebudu jíst čokoládku mojí milovanou??? Si nedovedete představit, jak já se ten den přežrala, abych se rozloučila na měsíc s jídlem, ano měla jsem v plánu být v redukci jen měsíc, chi jak naivní já byla. Tak a 17.9. to vypuklo, manžel a dcera na mě ráno koukali jak si míchám koktejl a oba kroutili hlavou….po týdnu mě splasklo břicho wau paráda. A v ten moment jsem utíkala za mojí maminkou ať jde do redukce se mnou. Její odpověď byla NE, ale to nebylo jen ne to byla dlouhosáhlá přednáška o tom, jak to je nezdravé, jak vyhodím jen peníze, že nezhubnu, že jsem vlastně úplně blbá a ke všemu, že vlastně tlustá jsem a tlustá vždy budu. A takto to bylo týden, co týden, bombardování ze strany rodičů, k tomu se přidala ještě moje švagrová, která mě každý týden ujišťovala v tom, že jsem úplně natvrdlá, dávat za “umělotinu” tolik peněz a že zhubnout jde i jiným způsobem. Bylo to hodně těžké období, nedělní oběd probíhal tak, že všichni měli husu s knedlíkem a zelím a seděli společně u stolu a já s miskou té “umělotinové polévky” seděla sama v obyváku, protože jim všem dělalo problém se na to dívat. Místo toho, abych ve svých začátcích slyšela to určitě dokážeš, tak jsem slyšela, to stejně nedáš, nechceš ani kousek toho dortu, nedáš si s námi chlebíčky, jako rodina mě drtila solidně a možná díky tomu jsem se zařekla a řekla jsem si “TO DÁŠ” a pak se budeš smát ty jim. Všechno jsem striktně dodržovala, každý den jsem si psala váhu a nikomu se vlastně nemohla pochlubit úbytkem na váze, jen mojí jediné věrné kamarádce, která pořád bojuje také s váhou a té jsem jednou ráno volala: „ Hani pokořila jsem sněhuláka!!!!!“ a ona: „co to meleš, to máš asi z hladu“ a já: „Hani už nemám na začátku 8 to je přece sněhulák“ následoval výbuch smíchu a já ráno vyšla ven bez sněhuláka, jak já se musela tvářit, prostě chápete jdete a nemáte sněhuláka. Sněhulák mě vyburcoval a já už nechtěla mít ani tu sedmičku....zhubla jsem celkem 26kg a mamince i švagrové jsem předala s hrdostí celý můj šatník.
Stal se ze mě jiný člověk, lidé mě nepoznávali a nikdo si nedovede představit ten pocit v obchodě s oblečením, když na mě měli vše co jsem chtěla, už jsem neslyšela to je na vás malé, větší už nemáme, ale dokonce jsem slyšela to co celý život jsem neslyšela a to: „Paní vy jste štíhlá, vy si můžete dovolit i kratší sukni.” Z velikosti 46 jsem se dostala na 36.
Ano hurá konečně díky The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan se mi podařilo být poprvé v životě ŠTÍHLÁ.
PS: moje maminka po půlročním odmítání diety a hádek se mnou nastoupila 16.3. do programu The 1:1 Diet také a moje úžasná švagrová Alice už vzdala věčné pokusy o štíhlou postavu a 16.8. také nastoupila do programu. Maminka má -30kg a švagrová zatím -10kg a ještě pokračuje. 
Prostě chtěly být štíhlé jak já….. :)

Radka Puščiznová, 30 let, -71 kg

-71 kg

Byl konec září 2018, když jsem se na sebe dlouze zadívala do zrcadla a řekla si DOST. Bývala jsem sportovec, bývala jsem silná, rychlá, vytrvalá, ale to bylo před dvěma operacemi kolena a více než deseti lety. Nyní jsem o sobě nemohla říct ani jedno. Seděla jsem ten večer sama na gauči se zhasnutými světly a přemýšlela. „Kolik vlastně vážím?“ říkala jsem si. Odpověď jsem ale neznala a ani neměla jak zjistit – nevážila jsem se mnoho let a ani váhu neměla, a stejně jako mnoho lidí, jsem se čísla hluboko v sobě bála. „Ať už je to kolik chce, sama to nezvládneš – nechceš shodit pět kilo, ale podstatně víc. Jak že se to jmenoval ten plán, na kterém byla kolegyňka?“ pomyslela jsem si a vzápětí jsem jí napsala na messangeru zprávu. Poslala mi zpátky odkaz na Centrum zdraví a snižování nadváhy paní Hanky Borkovcové a přidala několik povzbuzujících slov a chválu na Hanku. Prohlédla jsem si stránky, otevřela kalendář a jako upomínku na první den po ranním meetingu „Zavolat si na CWP“. A to jsem také udělala – 16. 10. jsem měla přijít na první sezení.

Byla jsem nervózní, i když jsem prohledala internet ohledně detailů programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan a jeho výsledků. Sestřička se mnou vypsala papíry a posadila mě k měření tlaku a pak na váhu. V tu chvíli jsem pochopila, že silonky nejsou ta správná volba na konzultace. Rychle jsem se z nich vysoukala a postavila se na váhu a po mnoha letech zjistila, kolik tedy vlastně vážím – k mému úžasu 153,4 kg. „No to se mi povedlo jak?“ pomyslela jsem si, ale zároveň se utvrdila v tom, že tohle je naposledy, co jsem takové číslo viděla. Hanka si se mnou sedla a vše podrobně vysvětlila. Kvůli své váze jsem nemohla začít v Kroku 1, shodly jsme se tedy na Kroku 3. Dostala jsem seznam potravin, určily jsme si den D a já se na to vrhla. Koupila jsem si kuchyňskou váhu, nepřilnavou pánev, vyhodila jídlo ze spíže i lednice a nahradila ho novým. V neděli jsem tedy začala. Vše jsem měla připravené, tak už to zbývalo jen dodržet.

Pořád jsem čekala, kdy na mě přijde hlad, chutě, bolesti hlavy, zácpa a všechny možné i nemožné vedlejší účinky. A ono nic. Neměla jsem hlad, ani chutě ani nic jiného. Setkaly jsme se s Hankou o týden v později – tentokrát již v kalhotách 🙂 Po prvním týdnu jsem zhubla na 146,9 z toho 5.2 kilo tuku. Nevěřícně jsem na to zírala. „No tak to teda asi fakt funguje,“ pomyslela jsem si a s úsměvem zase šla domů.

Týden za týdnem ubíhal a já se držela svého rytmu. Ráno jsem si udělala shake, který jsem vypila u líčení a každý večer jsem si zároveň s večeří připravila oběd na druhý den. Do práce jsem si donesla metličku a odměrku a do kalendáře v outlooku jsem si přidala „svačina“ „oběd“ a „odpolední svačina“, abych na to ve spěchu nezapomněla. Nakupování se stalo otázkou 15 minut, protože jsem nemusela přemýšlet, na co mám ten večer chuť, ale měla jsem nákupní seznam. Pomalu ale jistě si kolegové i kamarádi začali všímat, že jsem zhubla, protože oblečení na mně začalo viset a komplimenty mi jen pomáhaly v odmítání zákusků v práci a alkoholu, když jsem šla ven s kamarády a kila letěla dolů. Ne vždy jsem byla dokonalá, na Vánočním večírku jsem si dala s kolegy panáka a na Vánoce kapra s bramborovým salátem – výčitky se dostavily, ale s Hankou jsme to probraly a rychle najely zase zpátky do zaběhlého režimu – přece jen jsme jen lidé a dokonalost není v naší povaze.

Při konzultaci v lednu mě Hanka posunula do Kroku 2 a kila letěla dále dolů. Pauzu jsem si dala jen na své narozeniny na konci března, protože jsem měla 30tiny a chtěla jsem to oslavit s rodinou a kouskem dortu. Naplánovala jsem si, co si ten den dám a jednou z věcí na seznamu byl bílý chleba s máslem – k mému překvapení jsem za tři dny mimo The 1:1 Diet zapomněla, že jsem si chtěla dát pečivo a došlo mi to až asi o týden později :). A o dva týdny později má váha ukazovala ne čísla tři, ale jen dvě. Do očí mi vyhrkly slzy – hrdosti, štěstí a vděčnosti. Zůstala jsem po konzultaci sedět v autě a jen zírala na to magické číslo 98,2  a aniž bych to věděla, v The 1:1 Diet centru jsem se nerozplakala naposled. Podruhé to bylo o měsíc později, kdy mi sestřička řekla větu, co jsem už léta neslyšela – Radko, vy jste strašně rozkvetla – jste teďka opravdu krásná ženská. „Krásná“ rezonovalo mi v hlavě – lidé kolem mě vždy vyzdvihovali mou inteligenci, přímost, svědomitost a spolehlivost…ale krásu….krásu ne. Rychle jsem se rozloučila, sedla si do auta a rozbrečela se jako želva. Jak se vše změnilo…

Největší změnou pro mě není jen číslo na váze – už se na ulici nedívám jen zarytě do země a nevyhýbám se výlohám obchodů, abych nezahlédla svůj odraz. Právě naopak – koupila jsem si zrcadlo a každé ráno se fotím s outfitem pro mou sestru. Vždy jsem byla usměvavá, ale teď už to není jen maska – cítím se šťastnější, sebevědomější a hlavně zdravější. Nezadýchávám se do schodů, dokážu ujet na kole klidně 30 kilometrů a k úlevě obyvatel mého bytu, už nechrápu :).

Nyní se na váze ukazuje -71kg, v práci mě budou muset přefotit na vstupní kartu, protože mě na ní nikdo nepozná a musela jsem nakoupit spoustu nového oblečení a staré zase prodat. Prostě samé příjemné starosti. Cesta to byla dlouhá, ne vždy lehká, protože pokušení je opravdu na každém kroku, ale tisíc mil ujdete jen tak, že uděláte první krok!

Kontaktní formulář

Vyplňte vaše kontaktní údaje a budeme vás kontaktovat.

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Nepodařilo se odeslat formulář.

FAQ

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan staví na třech základních pilířích, z nichž jedním je podpora výživového poradce. Existuje několik studií, které prokazují, že jedním z faktorů ovlivňujících úspěšnost redukce je správné vedení. Proto je možné produkty The 1:1 Diet zakoupit pouze u poradců. Jedině tak je možné klienta účinně motivovat a podporovat po celou dobu programu – díky zázemí a radám vyškoleného odborníka i pravidelnému měření složení těla na bioimpedančním přístroji.

Pokud si vybíráte nového poradce, je nejjednodušší použít oficiální stránky www.one2onediet.cz/poradenska-centra. Zde si najdete svou lokalitu a konkrétního poradce vyberete podle osobních sympatií a jeho referencí.

Objednejte se na nezávaznou vstupní konzultaci zdarma ještě dnes!

Dohodněte si nezávaznou konzultaci zdarma ještě dnes!

Mám zájem o konzultaci

Dohodněte si nezávaznou
konzultaci zdarma

Souhlasíte se správou, zpracováním a uchováváním osobních údajů v souladu s nařízením GDPR

Máte zájem o zasílání novinek a akčních nabídek. Více info zde!

Nepodařilo se odeslat formulář.
1Vyplňte formulář
2Zavoláme vám
3Setkáte se s poradcem
× The 1:1 Diet

Používáte zastaralý prohlížeč. Můžete si jej aktualizovat na této stránce.