Petra Končelová - Výživový poradce | The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Výživová poradna Králův Dvůr
Výživová poradna Plzeň
Výživová poradna Králův Dvůr
Průmyslová 614, Králův Dvůr 26701
Otevírací hodiny
Po: Na základě telefonické domluvy
Út: Na základě telefonické domluvy
St: Na základě telefonické domluvy
Čt: Na základě telefonické domluvy
Pá: Na základě telefonické domluvy
So: Na základě telefonické domluvy
Ne: Na základě telefonické domluvy

Typ přístroje: InBody
Platba kartou: Ne


Výživová poradna Plzeň
Plánská 11, Plzeň 30100
Otevírací hodiny
Po: Na základě telefonické domluvy
Út: Na základě telefonické domluvy
St: Na základě telefonické domluvy
Čt: Na základě telefonické domluvy
Pá: Na základě telefonické domluvy
So: Na základě telefonické domluvy
Ne: Na základě telefonické domluvy

Typ přístroje: InBody
Platba kartou: Ne

Petra Končelová

Výživová poradna Králův Dvůr
Výživová poradna Plzeň

Iva Tůmová, 68 let, -36 kg

-36 kg

Mělo to vliv i na mé zdraví. Projevila se mi cukrovka a musela jsem začít brát větší dávky léků. Také se mi zvýšil tlak a i na něj jsem dostávala několik léků. Rovněž se mi špatně dýchalo, pohybovalo a v neposlední řadě mi vadila i estetická stránka. Začala jsem uvažovat o dietě a také jsem nějaké vyzkoušela.  Avšak bez efektu.  Od známé jsem se dozvěděla o programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.  Navštívila jsem proto výživovou poradkyni pí. Petru Končelovou, abych získala nějaké informace a poradila se s ní o mém problému. Dohodly jsme se na postupu a tím začaly moje první kroky k hubnutí. Byla jsem velmi překvapená, že se dostavily i první dobré výsledky. Paní  Končelovou jsem byla povzbuzována v mém rozhodnutí. Konzultace s ní byly příjemné a velmi mi pomohly. Shodila jsem mnoho kilogramů, cítím se dobře, mohu se znovu oblékat tak, jako před léty. Co se týká zdraví, dostavily se až neuvěřitelné výsledky. Po konzultaci se svou lékařkou jsem přestala brát léky na tlak, později i na cukr. V současné době neberu léky žádné.  Zvedlo to i mé sebevědomí a cítím se celkově velmi dobře.

Tento program rozhodně doporučuji všem, kteří mají obdobné problémy.

Jana Procházková, 37 let, -35 kg

-35 kg

Jmenuji se Jana Procházková. Pro přátele Janka, Janča. Janička pro rodinu.
Jídlo je moje celoživotní téma. Od mala jsem velice ráda jedla. Byla jsem dítě, které snědlo vše, co se mu dalo. Moje rodina z toho byla nadšená. Moje starší sestra byla můj pravý opak. Nechtěla jíst vůbec. Když šla do první třídy, vážila stejně jako její nová školní brašna. Takže já jako jedlík jsem byla pro rodinu téměř požehnáním. K jídlu jsem si vypěstovala velmi vřelý vztah.
V celé naší rodině se žilo jídlem. Bydleli jsme společně s babičkou, která stále vyvařovala. Na „plotně“ bylo pořád něco k jídlu.
Srovnání s mou sestrou může s odstupem času působit až komicky. Sestra nejedla a jídlo pro ni bylo spojeno s divadelním představením. Hlavními účinkujícími byly často slepičky, králíčkové a další domácí zvířátka. Já ve stejné situaci jsem babičce, která mě často krmila, sebrala lžičku a papání jsem „vybagrovala“ dvojnásobnou rychlostí s nezájmem o zvířátka.
Velký vliv na můj vztah k jídlu měl i můj táta. Miloval obložené prkýnko a s únavnou dotěrností nutil všechny členy rodiny, aby s ním ochutnávali, co na prkénko zrovna nakrájel. Já jsem se stala jeho parťákem a s postupem času jsme již nikomu nic nevnucovali a všechno jsme spapali sami.
Zásadní etapou mého baculatění byla sedmá třída. Ve škole mi moc obědy nechutnaly a geny po babičce kuchařce se projevily naplno. Objevila jsem v sobě skrytý talent. Než rodiče přišli z práce, dokázala jsem si nejdříve obložit prkénko, později usmažit masíčko, hranolky a příjemně vyplnit odpolední čas.
Všechno probíhalo v naprostém utajení. Prasklo to, až když naši zjistili, že se podezřele ztrácí maso z mrazáku. K přiznání mě donutila až záchrana babičky, kterou táta obvinil, že k nám chodí na maso do mrazáku.
První diety jsem začala držet už kolem 14 let. Nikdy ovšem s nějakým větším úspěchem. Občas pár kilo dole, ale záhy zase rychle nahoře. Ač nerada musím přiznat, že jsem se s tou váhou smířila. Diety jsem však držela stále a dokola. Mé první lásce pár kilo navíc nevadilo a já byla docela spokojená.
Moje váha rostla a já dokázala rozlámat několik židlí. To vždy k pobavení mého okolí. Nejhorší pro baculky jsou židle plastové. Ty praskaly v řadách. Nejpotupnější bylo, když jsme společně s tátou na horách utrhli kotvu u vleku. Váleli jsme se ve sněhu a celá sjezdovka z nás měla srandu. Prasklé kalhoty byly taky pravidelností, často jsem přijížděla z práce domů v nových kalhotách.
Potom přišlo první těhotenství. S první dcerou jsem měla 30 kg navíc, které po porodu nechtěly zmizet a taky nezmizely. S druhou dcerou to už tolik kilogramů nebylo, ale stejně mi taky zůstaly.  Diety jsem držela jako divá několikrát do roka, ale pořád se to opakovalo. Pár kilo dolů o trochu víc nahoru.
Přišel rok 2018 a já jsem na jaře začala docházet k paní Končelové do Králova Dvora. Začalo hubnutí s pomocí programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight plan. Začátky byly hodně, ale hodně krušné. Vydržela jsem. První úspěchy přicházely pomalu. Každé kilo dole bylo provázeno nesmírnou radostí a štěstím. Za kilo tuku dvě kila radosti a tři kila štěstí. Moje slabá vůle začala dostávat potřebnou sílu. Velkou podporu jsem začala vnímat i od svého okolí, kamarádek a přátel. Ráda jsem odpovídala na dotazy: “ Jančo, ty jsi nějaká jiná„ mávnutím ruky a hraným nezájmem. Radost v mém srdci však byla obrovská.
Postupně jsem svým kamarádkám vyzradila své tajemství. Chtěly také hubnout a já začala přibírat do auta na cestu k paní Končelové jednu kamarádku za druhou. Nakonec jsme jezdily v plně obsazeném autě. Kdybych měla mikrobus, naplnila bych i ten. Byla jsem ráda, že jsem šla příkladem tolika lidem. K paní Končelové jsem přivedla nejméně deset nových lidí, kteří už taky Camridge dodržují a s velkým úspěchem.
Prvním příznakem hubnutí v programu The 1:1 Diet bylo, že jsem se cítila lépe.
Postupně jsem začala zkoušet sportovat. Nejprve to byla chůze 4x týdně.  Den ode dne zrychlovala a v současné době občas i několik metrů běžím. Začala jsem jezdit na kole a jednou týdně chodím na spinning. Od mala miluju lyžování – to je asi jediný sport, který jsem dělala. S úbytkem váhy se mi vrátila i radost z lyžování. Na horách se vždy nádherně „vyřádím“. Díky zhubnutí jsem začala sportovat a vím, že už u toho zůstanu. Když mám někdy den bez sportu, kdy mi to prostě nevyjde, jsem z toho nesvá. Díky Cambridge se sport stal součástí mého života.     
Moji obezitu provázely i zdravotní problémy. Vypěstovala jsem si vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol. Po půl roce programu The 1:1 Diet jsem navštívila svého obvodního lékaře a nechala jsem si udělat krevní testy. Výsledky překvapily nejen mě, ale hlavně mého lékaře. Nevěřil svým očím. Naměřené hodnoty jsem měla naposledy tak pěkné na základní škole. Upravil se mi krevní tlak a hodnoty cholesterolu se dostaly do normy.
Pochopila jsem, že s The 1:1 Diet je to ta pravá cesta. Také dnes už vím, že bez pomoci bych sama takové výsledky nedokázala. Díky poradkyni jsem se dostala tam, kde jsem. Myslím, že se mě paní Končelová už nikdy nezbaví.
Ve svém příběhu jsem se zapomněla zmínit o své druhé motivaci. Byla to moje svatba. Můj přítel si vždy přál mít na své svatbě své děti. Dnes již děti  máme a …. Jako vysněný datum se jevil srpnový termín 18.8.2018. Den mých narozenin. V roce 2018 jsem se však svatby nedočkala. Prý jenom proto, že nebyl čas. Dočkala jsem se „jen“ úbytku váhy 35 kg a to bylo na hodně velkou oslavu. Další možný termín svatby je dle mého přítele rok 2020. To už budu mít 50kg dole. Vím, že budu hodně pěkná nevěsta.  
Díky The 1:1 Diet jsem konečně pochopila, že zhubnou lze.
Díky The 1:1 Diet jsem o 35kg lehčí, o 35kg mladší a o 35kg šťastnější.
PS: Děkuji za výhru od The 1:1 Diet - prý si ji opravdu zasloužím – a k té svatbě se prostě hodí.
Děkuji !!!!