Renata Loučková - Výživový poradce | The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Výživová poradna Ostrava
Výživová poradna Ostrava
Spojů 835/2, Ostrava 70800
Otevírací hodiny
Po: Na základě telefonické domluvy
Út: Na základě telefonické domluvy
St: Na základě telefonické domluvy
Čt: Na základě telefonické domluvy
Pá: Na základě telefonické domluvy
So: Na základě telefonické domluvy
Ne: Na základě telefonické domluvy

Typ přístroje: InBody
Platba kartou: Ne

Renata Loučková

Výživová poradna Ostrava

Můj příběh začal v roce 2012. Ocitla jsem se v náročném období, které mi přidalo stres, starosti a s nimi i nadbytečná kila. Přestože jsem byla vždy zvyklá sportovat, jíst a žít zdravě, najednou to nefungovalo. Potřebovala jsem nový impuls, pročistit si tělo i hlavu a shodit nadbytečná kila. 

Shodou okolností se v té době výživovému poradenství věnovali má neteř Hana s manželem Miroslavem Sadílkem. Začala jsem se o program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan blíže zajímat. Nechala jsem si důkladně vysvětlit, jak celý program funguje, a díky jejich podpoře jsem se rozhodla jej absolvovat. 

První týden byly mé pocity smíšené. Cítila jsem úbytek energie, ale ta se po pár dnech vrátila a já byla nadšená. Všechny produkty The 1:1 Diet mi chutnaly, váha šla postupně dolů a já se zase cítila skvěle. 

Poté jsem se rozhodla stát se certifikovanou poradkyní a předávat své zkušenosti s The 1:1 Diet všem, kdo chtějí (znovu) nalézt svou rovnováhu, shodit nadbytečná kila a změnit životní styl. 

Certifikace:

  • 2013 – Certifikovaný poradce CWP, Ostrava
  • 2018 – absolvování akreditovaného kurzu MŠMT Poradce pro výživu, Ostrava

Pavlína Linhartová, 34 let, -20 kg

-20 kg

Jmenuji se Pavlína Linhartová a pracuji v nemocnici jako zdravotní sestra na jednotce intenzivní péče. Svou práci vnímám jako životní poslání a za nic bych ji neměnila. A to i přesto, že je kvůli ní můj život stresující, vyčerpávající a nevyvážený, až se podobá jízdě na horské dráze. Nikdy přesně nevím, kde se octnu. Denní a noční rytmus neexistuje. Vlivem nepravidelné pracovní směny, bakalářského studia na vysoké škole a jiných okolností jsem začala přibírat na váze. Vždy jsem se zajímala o zdravý životní styl, ovládám základy dietologie, věnuji se sportu. Denně se setkávám s pacienty, kteří podstupují náročné chirurgické zákroky za účelem redukce váhy. Přesto kilogramy přibývaly na váze – nenápadně, pomalu, ale jistě…

Tělesná váha se vyšplhala z původních 70 kg až na 90 kg. Celou dobu jsem věděla, že je něco špatně, ale nedokázala jsem sama sobě pomoci, ačkoli ostatním poradit dokážu. Byla jsem naprosto zoufalá, zdeptaná a zklamaná sama ze sebe a z toho, jaké „tlusté monstrum“ se ze mě stalo. Nemohla jsem se na sebe ani podívat – můj šatník se zmenšoval, zatímco se zvětšovalo mé tělo a spolu s ním i velikosti oblečení. Do zrcadla jsem se přestala dívat – nebylo na co. Přestala jsem se mít ráda, nic mě nebavilo, všechno mi připadalo špatně a pocit bezmoci se stupňoval. S odporem jsem chodila nakupovat potraviny, protože jsem už nevěděla, co si mám koupit. Z jakéhokoli sousta, byť se jednalo jen o šunku, jsem měla pocit, že přibírám, a tak jsem jídlo ubírala a ubírala, ale stále tloustla a tloustla. Situace začínala být bezvýchodná. O programu The 1:1Diet by Cambridge Weight Plan jsem sice měla ponětí, ale nevěřila jsem, že by mi nějaké "pytlíky" mohly pomoci. Dokud jsem na vlastní oči neviděla proměnu své tety. V tu chvíli jsem si řekla, že to zkusím, a na internetu si našla sympatickou poradkyni paní Renatu Loučkovou. Po absolvování první schůzky, kde mi byly vysvětleny principy programu The 1:1 Diet, systém kontrol, měření a stravování, jsem byla nadšená. V tu chvíli jsem si řekla: "Má to smysl, přesně tohle chci zkusit!!!" Tento program mi nejen pomůže, ale zároveň se „na míru“ přizpůsobí mým potřebám. A navíc mám někoho, kdo mě povede a řekne mi, jak a co mám jíst. Obrovskou přidanou hodnotu jsem spatřovala v tom, že si jídlo odnáším s sebou domů, a tak odpadá proces nakupování, přemýšlení, sestavování jídelníčků, odvažování apod. Stanovily jsme si cíle a s chutí šly do toho!

Již po první kontrole jsem viděla výsledky – neuvěřitelné. Jako bonus jsem se cítila dobře, bez únavy, bez pocitu hladu, bez chuti „na něco dobrého“… S poradkyní jsme se vídávaly týden co týden a již po několika měsících byl viditelný progres, který zaznamenalo i mé okolí. Musím pochválit smysluplnou a trpělivou práci paní Loučkové – zejména její psychickou podporu a tvorbu stravovacích plánů s ohledem na mou pracovní náplň a nepravidelnou pracovní dobu (noční, ranní a pohotovostní služby), stejně jako studijní a sportovní aktivity. Opravdu to byl leckdy oříšek. Musím přiznat, že nastaly chvíle, kdy jsem měla chuť se vším skončit. Váha se zastavila a k tomu se přidalo pár osobních problémů.

Podpora mého skvělého manžela a milé poradkyně přišly vždy v pravou chvíli, a tak pokračuji v programu úspěšně nadále.